Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smrťova zahrada

5. 1. 2009

Smrťova zahrada je rozlehlá, hezká a dobře udržovaná (stará se o na Albert). Je také velmi, opravdu velmi černá. Tráva je černá. Mezi černými listy černé jabloně visí černá jablka. Dokonce i vzduch má černý odstín.

Po jisté době hledění na ni se vám začne zdát, že vidíte různé černé barvy. Ne jen hodně tmavé odstíny červené, zelené atd. , ale skutečně různá zbarvení černi (Smrť viděl zelené listí, ale mohl ho stvočit jen černé, proto jsou vidět různé odstíny, jak je viděl a stvořil Smrť). Lze tu zktáka najít celé barevné spektrum, každou barvu jinou, ale vše v černé.

Má zde i kamennou lavičku uprostčed pečlivě zastřižených polí živého plotu a na cestě sypané černým štěrkem. V tomhle koutě zahrady stvořil Smrť i malé jezírko napájené ledovým pramenem, které chrlil do nádrže kamenný lev. Na jezírku rostou lekníny (pohopitelně černé) a tak trochu v něm žijí ryby (respektive rybí kostry). Sem Smrť nikdy nechodí, celý tento kout stvořil pro Ysabel, aby měla nějakou zábavu. Na zahradě lze najít i černý hmyz.

Na černé jabloni stvořil později pro Zuzanku houpačku. Je zvláštní, i když svým způsobem na ní není nic nelogického. Houpačka by měla být zavěšená na nejsilnější větvi stromu. Ovšem aby byla bezpečnější, měla by být zavěšená na dvou nejsilnějších větvích. Ale co když rostou proti sobě? Každý z nás by si s tím nelámal hlavu a houpačku by zavěsil jen na tu jednu větev. Ale Smrť "vyřízl" kus stromu, těsně pod větvemi, a houpačku zavěsil. Strom nespadl pouze jaksi chyběla jedna jeho část. Na té houpačce ji Smrť často jako malou houpal.